ویلای مدرن چیست؟

25 سپتامبر 2021
1 دیدگاه
ویلا باغ ویلا مدرن در شهریار

خرید باغ ویلا مدرن در شهریار و ملارد

ویلاها به مکانی جهت تفریحات خانوادگی، شخصی و حتی در برخی موارد به محیطی جهت برگزاری جلسات کاری تبدیل شده اند.
از شروع ساخت ویلاها در ایران مدت زیادی گذشته و تا کنون این صنعت پیشرفت چشمگیری داشته است. این روزها ” ویلای مدرن” سبک موردعلاقه‌ی بیشتر افراد هنگام خرید ویلا است. در ادامه با ما باشید تا از این سبک جذاب اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم.

خرید ویلا مدرن در شهریار

ویلای مدرن چیست؟

ویلای مدرن، ویلایی ست که در ساخت آن به عملکرد بیش از هرچیزی توجه شده است. یعنی اینکه در ساخت این ویلاها، معیار هزینه کمتر و امکانات بالاتر است. در ساخت ویلاها از پرداختن به جزئیات بی‌مورد کم شده و به جای آن به امکانات ویلا اضافه شده است.

نمای ظاهری :
در ساخت ویلاهای مدرن از شیشه و فلز استفاده می‌شود و در نمای ویلا نقش و جزئیات کمتری به چشم می‌خورد.
از هندسه، خطوط افقی و عمودی و اشکال مستطیلی در نمای ظاهری و اسکلت ساختمان استفاده می‌شود.
پنجره‌های بلند و تمام قد که نور را به سمت داخل هدایت می‌کنند.
دیوارهای شیشه ای که در صورت وجود حیاط سرسبز، به شخص احساس در طبیعت بودن می‌دهد.

متریال مورداستفاده در باغ ویلا مدرن :
یکی از روش‌ها برای تشخیص یک باغ ویلای مدرن، دیدن چوب، سنگ، شیشه و فلز در نمای ظاهری ساختمان است. اگر ویلایی مشاهده کردید که تمرکزش بر این مصالح است می توانید نتیجه بگیرید که با یک ویلای مدرن رو به رو شده اید.

کیفیت این متریال‌ها عالی ست و ساختمانی که از این متریال‌ها ساخته می شود قطعا یک ساختمان زیبا، باکیفیت و با دوام بالا خواهد بود.

همچنین این متریال‌ها با هم تناسب و هماهنگی دارند و نهایت یک کار شیک و کارآمد به مصرف کننده تحویل می‌دهند. گفته می‌شود که فلز اولین عنصر در ساخت بناهای مدرن بوده و مثال بارز آن برج ایفل می‌باشد.
به طور کل باغ ویلای مدرن بر دو اصل پایدار است، سادگی و عملکرد. یعنی با خرید ویلا مدرن صاحب خانه‌ای خواهید شد که مطابق مد روز، ساده و زیبا و بسیار کارآمد است.

تفاوت ویلای مدرن و ویلای کلاسیک
مهم ترین تفاوت ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در ظاهر آن هاست. در مورد ویلاهای مدرن پیش‌تر گفته ایم که بر مبنای عبارت “زیبایی در سادگی است” ساخته شده اند.

اما سبک کلاسیک نظر دیگری دارد. در این سبک که در ایران به عنوان “سبک رومی” نیز شناخته می‌شود، زرق و برق و شکوه مهم‌ترین چیز است.

در سبک کلاسیک تمرکز بر سنگ است، سنگ‌های لوکس و گران قیمت که ماهرانه برش می‌خورند و بر جلد ساختمان می‌نشینند.
همچنین در ساختمان‌های کلاسیک از اشکال منحنی استفاده می‌شود در صورتی که در ساخت ویلا باغ مدرن، اشکال مکعبی و گوشه دار متعارف هستند.
ستون ها یکی از مواردی هستند که مردم از آن برای شناخت و تشخیص ویلاهای کلاسیک استفاده می‌کنند. در ساخت این ویلاها از ستون‌های بسیار بلندی استفاده می‌شود که یک سقف بلند نیز بر آن می‌نشیند.

اما باغ ویلاهای مدرن معمولا دارای سقف کنسولی هستند، سقفی که بدون ستون بر فراز آسمان ساخته شده و از یک طرف به بدنه‌ی اصلی ساختمان متصل است.
در ساخت ویلای کلاسیک از جزئیات زیاد، تقارن و سنگ‌های گران قیمت استفاده می‌شود اما در ساخت باغ ویلای مدرن ، اشکال هندسی بدون هیچ سخت گیری و با یک راحتی دوست داشتنی و آرامش‌بخش در کنار هم می‌نشینند.

خرید باغ ویلا مدرن در شهریار و ملارد

چرا باغ ویلا مدرن محبوب‌تر از سایر سبک‌ها،مانند کلاسیک است؟

امروزه سلیقه‌ی مردم در مورد همه چیز، خانه، دکور خانه، ماشین، لباس و… به سمت سادگی رفته است. در واقع مینیمالیسم محبوب‌ترین سبک زندگی و مدرن‌ترین سبکِ حال حاضرِ جهان است.

هیچ اجباری نیست که شما از طرفداران این سبک باشید اما باید بدانید که مطابقت سلیقه‌تان با مد روز نیازمند سادگی است.

ویلا باغ مدرن، بر اساس سادگی طراحی شده است و در کنار این سادگی‌ها توجه زیادی به کارآمد بودن آن شده است.

استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، توجه به نیاز ساکنین به جای توجه بیش از حد به جزئیات و… از مواردی ست که زندگی در ویلا باغ مدرن را به یک گزینه‌ی عالی تبدیل کرده است.

ویلا باغ ویلا مدرن در شهریار

چه مناطقی برای خرید باغ ویلا مدرن مناسب هستند؟

اگر انتخاب شما باغ ویلای مدرن است، نکته‌ی بعدی انتخاب مکان این باغ ویلاست. در حال حاضر بهترین مکان‌ها جهت خرید یک باغ ویلا شهرستان شهریار و ملارد هستند.
پرسشی که پیش می‌آید این است که چه چیزی شهریار و ملارد را متفاوت می‌کند؟ چرا این شهرها را به شما پیشنهاد داده ایم؟
اولین دلیل موقعیت و دسترسی عالی شهریار و ملارد است.
شهریار یک شهرستان کوچک، آرام با آب و هوای عالی در غرب استان تهران است. فاصله‌ی این شهر تا تهران حدودا 30 کیلومتر است و مسیرهای دسترسی به آن نیز معمولا بدون ترافیک هستند. این شهرستان دوازدهمین شهرستان پرجمعیت ایران است که به نگین سرسبز تهران معروف است.
ملارد جز خوش آب و هوا‌ترین شهرستان‌های تهران است.

ملارد نیز در غرب استان تهران واقع شده و با شهر تهران حدودا 50 کیلومتر فاصله دارد و با کرج نیز 22 کيلومتر فاصله دارد. آب و هوای مناسب، آرامش و فاصله‌ی کم با شهر تهران از دلایل محبوبیت این شهرستان است.
مجموع این ویژگی‌ها، موقعیت مناسب و آب و هوای عالی،  ویلا باغ مدرن در شهریار و ویلا باغ مدرن ملارد را برای ساکنین تهران به یک انتخاب فوق‌العاده تبدیل کرده است.

خرید ویلا مدرن در شهریار و خرید ویلا مدرن در ملارد

پس از انتخاب ویلا باغ و منطقه‌ی مورد نظرتان نوبت به مجموعه‌ای قابل اعتماد می‌رسد که در روند خرید شما در کنارتان باشند و با خیال راحت ملک مورد نظرتان را تهیه کنید. ما در مشاورین املاک آ ب آ، آماده‌ی هرگونه خدمت رسانی به شما جهت خرید ویلا مدرن در ملارد ، خرید ویلا مدرن در شهریار و هرگونه خدمات ملکی دیگری هستیم.
هرگونه معامله‌ ملکی در مجموعه با رعایت کامل نکات قانونی انجام می‌شود و شما با اطمینان خاطر می‌توانید باغ ویلای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید

1 دیدگاه

  1. Alireza motamedi
    30 سپتامبر 2021
    | پاسخ
    | پاسخ

    ممنون از مقاله خوبتون

ارسال دیدگاه