آشنایی با شهرک تیسفون

30 اکتبر 2021
3 دیدگاه
شهرک تیسفون

شهرک تیسفون کجاست؟

شهرک تیسفون از جمله شهرک های ویلایی قدیمی است که در غرب تهران واقع شده است. قدمت این شهرک ویلایی حدود چهل و پنج سال بوده و تمامی باغ ویلاهای آن با اسناد تفکیکی به صورت عرصه و اعیان ارائه می گردد؛ اما گذشته از تمام موقعیت های اقتصادی که برای ملک های این شهرک وجود دارد، آب و هوای مناسب این منطقه موجب شده تا اغلب ساکنین شهر تهران برای استراحت های آخر هفته نسبت به خرید ویلاهای شهرک تیسفون اقدام کنند.
شهرک ویلایی تیسفون در نزدیکی شهریار قرار دارد و اگر به طور دقیق بخواهیم موقعیت جغرافیایی آن را تعیین کنیم، باید گفت که این شهرک در جاده شهریار به ملارد و در جنوب فاز یک شهرک اندیشه قرار دارد؛ اما در کل آب و هوای این منطقه نسبت به مناطق اطراف آن معتدل تر بوده و زیبایی خیره کننده ای در تمام فصول سال دارد. بنابراین اگر به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا با منظره های دل انگیز و سرسبز هستید، حتما به این منطقه ویلایی سری بزنید.

شهرک تیسفون

زمین در شهرک ویلایی تیسفون

شهرک تیسفون از جمله شهرک های ویلایی غرب تهران است که در تراز اول رتبه بندی های شهرک های باغ ویلایی استان تهران قرار می گیرد. در واقع موقعیت جغرافیایی مناسب این شهرک، دسترسی سریع و آسان آن به مراکز خدماتی، درمانی و تفریحی، آب و هوای معتدل و برخورداری از مناطق سرسبز که همواره از همسایگی منطقه تیسفون با شهریار نشات می گیرد، از جمله دلایلی است که موجب برتری شهرک باغ ویلایی تیسفون بر سایر شهرک های تهران شده است.

با این حال آنچه شهرک تیسفون را از سایر شهرک های تهران متمایز می کند، ساختار ویلایی آن است.
قطعا اگر قصد خرید باغ ویلا شهرکی در شهریار را داشته باشید نام  شهرک تیسفون بارها و بارها به گوش شما میخورد.

در واقع ساختار اغلب املاک در این منطقه از گذشته به صورت باغ ویلا بوده و اکنون نیز با به کارگیری امکانات رفاهی جدید و تکنولوژی های روز دنیا اغلب ویلاهای ساخته شده در این منطقه با دیزاین های لوکس و مدرن طراحی شده اند، به طوری که اگر گشتی در این شهرک بزنید به خوبی متوجه می شوید که تمامی ساختمان ها از ساختاری ویلایی برخوردار بوده و اغلب دارای متراژ حدود 1000 متر می باشند.

وضعیت ملک و زمین در شهرک ویلایی تیسفون همچون سایر مناطق تهران بر طبق قوانین و مقررات کشور انجام شده و تمامی املاک این منطقه اعم از زمین و ویلاهای چند صد متری دارای سندهای شش دانگ می باشند. بنابراین اگر به فکر ساخت و ساز هستید، نگران مجوزهای ساخت و بهره برداری نباشید؛ چرا که تمامی املاک بر طبق قوانین کشور انجام شده و جای هیچ شک و شبهه در انجام معاملات نیست.

شهرک تیسفون

قیمت باغ ویلا در شهرک تیسفون

وقتی اسم شهرک ویلایی آن هم در یک منطقه خوش آب و هوا از شهر تهران می شود، اغلب افراد تصور می کنند برای خرید حتی یک متر زمین در چنین منطقه ای باید سرمایه کلانی کنار بگذارند؛ اما این تصور کاملا اشتباه است، چه بسا باغ ویلاهای بزرگی که با امکانات فراوان در قیمت های بسیار پایین ارائه شده اند و حتی هزینه خرید آن ها با قیمت یک واحد آپارتمان در شهر تهران برابری می کند.
همانطور که می دانید شهرک تیسفون با ساختار باغ ویلایی که دارد، یکی از معروف ترین مناطق ویلایی غرب تهران معرفی می شود. اغلب املاک این منطقه از بالاترین امکانات رفاهی برخوردار بوده و باغ ویلاها در لوکس ترین حالت ممکن به فروش می رسند؛ اما آنچه تقاضای خرید را در این منطقه افزایش داده است قیمت بسیار مناسب املاک شهرک تیسفون می باشد.
در واقع برآوردهای انجام شده نشان می دهد هر 1000 متر زمین در این منطقه با یک واحد آپارتمان در شمال تهران برابری می کند و این یعنی شما می توانید با فروش آپارتمان خود صاحب یک ویلای چند صد متری بسیار لوکس در منطقه ویلایی شهرک تیسفون شوید. با این احتساب آیا خرید باغ ویلا لوکس در شهرک تیسفون معامله ای اقتصادی نیست؟!
خرید ملک یا باغ ویلا در شهرک تیسفون با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوای معتدل، مناظر بکر، ویو جذاب، قیمت مناسب ملک و زمین در این منطقه و امکانات فوق العاده این شهرک نسبت به سایر مناطق تهران قطعا معامله ای اقتصادی برای شما خواهد بود؛ اما اگر هنوز در خرید ملک از شهرک ویلایی تیسفون تردید دارید، بهتر است در بخش بعدی مقاله امکانات متنوع این شهرک را مطالعه کنید.

شهرک تیسفون

امکانات و ویژگی های فوق العاده شهرک ویلایی تیسفون

گذشته از زیبایی های ظاهری و آب و هوای معتدل شهرک تیسفون ، این منطقه از امکانات رفاهی فوق العاده دیگری نیز برخوردار است. ساکنین منطقه تیسفون شهریار اغلب رضایت خود از این منطقه را امکانات گسترده و امنیت بالای شهرک عنوان می کنند؛ اما به طور کل اگر به دنبال منطقه ای لوکس و لاکچری با امکانات فوق العاده هستید، این منطقه دقیقا همان لوکیشینی است که به دنبال آن می گردید.
ملک های ساخته شده در منطقه تیسفون از همان ابتدا بر اساس جدیدترین متدهای معماری و با بهره گیری از برترین تکنولوژی های روز طراحی شده اند. در واقع این قاعده از همان ابتدا در تشکیل این شهرک وجود داشته و اکنون نیز با گسترش تکنولوژی و توسعه معماری های نوین و مدرن، ساختار تمامی املاک از برترین امکانات رفاهی و تکنولوژی ها برخوردار است و شما می توانید طراحی هایی را ببینید که در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد.
با این حال اگر از امکانات رفاهی این منطقه می پرسید باید بگوییم این شهرک فاصله چندانی با تهران ندارد؛ اما در صورت نیاز به امکان خدماتی و درمانی، بیمارستان نور شهرک صدف، درمانگاه کسری شهرک اندیشه و بیمارستان سجاد شهریار نزدیک ترین مراکزی هستند که می توانید به آن ها دسترسی یابید. همچنین مراکز خرید و رستوران های فراوانی در نزدیکی این شهرک وجود دارند که می توانید در کمتر از چند دقیقه به آن ها دسترسی داشته باشید و اگر به دنبال خدمات تفریحی هستید باید بگوییم اغلب باغ ویلاها در این منطقه دارای استخر، سالن ورزشی، اتاق خواب های مستر و سایر امکانات رفاهی لوکس می باشند.
همچنین از دیگر امکانات فوق العاده این منطقه می توان به گیت های نگهبانی بیست و چهار ساعته اشاره کرد که امنیت منطقه را تامین می کنند. به طور کلی در هر کوچه یک گیت نگهبانی وجود دارد که به صورت بیست و چهار ساعته بازرسی منطقه را انجام می دهد.

شهرک تیسفون

نام کوچه های شرقی شهرک تیسفون که جزو بهترین کوچه های این شهرک ویلایی ویلا زیبا می باشند عبارتند از : توچال,شمشک,البرز,زاگرس,دماوند,دنا,الوند,سهند,سبلان

نقشه تفکیکی شهرک تیسفون
نقشه تفکیکی شهرک تیسفون
شهرک تیسفون
بدین ترتیب اگر بخواهیم جذابیت ها و ویژگی های منطقه ویلایی شهرک تیسفون را معرفی کنیم، شاید بهتر باشد تمامی امکانات آن را به چند مورد دسته بندی نماییم: ⦁ موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی سریع و آسان شهرک به مراکز خدماتی، درمانی، فروشگاهی، رفاهی و … ⦁ تامین امنیت بالای شهرک با وجود گیت های نگهبانی 24 ساعته که سر هر کوچه قرار گرفته اند. ⦁ مناظر بکر و زیبا با وجود خیابان های درختی و باغ های سرسبز ⦁ طراحی مدرن و شیک ساختمان ها ⦁ ساختار ویلایی منطقه ⦁ ارائه اسناد به صورت عرصه و اعیان ⦁ فروش ملک و زمین با متراژهای بالا در حداقل متراژ هزار متر ⦁ برخورداری تمامی املاک منطقه از سند شش دانگ ⦁ ارائه مجوزهای ساخت و ساز برای پروژه های مختلف از جمله ساخت ویلاهای دوبلکس با حداقل متراژ 350 متر ⦁ قیمت مناسب ویلا و ملک در منطقه ⦁ انجام تمامی مراحل خرید و فروش بر اساس قوانین کشور ⦁ امکان استفاده از انشعابات آب، برق و گاز بر طبق قوانین ملکی خرید باغ ویلا در شهریار با املاک آ ب آ  

3 دیدگاه

 1. mhmd
  30 اکتبر 2021
  | پاسخ
  | پاسخ

  خیلی تاثیر گذار با مطالب کافی 👌🏼

 2. ملیکا طهماسبی
  3 فوریه 2022
  | پاسخ
  | پاسخ

  سلام
  وقتتون بخیر
  بنده قصد خرید زمین در شهرک تیسفون رو دارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید ایا شهرک تیسفون بهتر هست یا دهکده باران ؟
  شماره تماس بنده *******

ارسال دیدگاه