شهرک والفجر (زمرد ویلا)

4 نوامبر 2021
0 دیدگاه
شهرک والفجر

شهرک والفجر (زمرد ویلا)

خرید باغ ویلا آن هم خارج از شهر و دور از تمام آلودگی های زندگی شهری، مسئله حیاتی در بهبود سلامت روانی شهرنشیان شناخته می شود، چرا که با استراحت چند روزه در محیطی آرام، خوش آب و هوا و دور از تمام استرس های زندگی شهری می توانید حال و هوای خود را تغییر دهید. شهرک والفجر از جمله شهرک های ویلایی تهران است که در شمال منطقه شش از شهرداری ناحیه شش تهران واقع شده و یکی از مناطق سرسبز شهریار محسوب می شود که می تواند لوکیشن مناسبی برای ریکاوری های آخر هفته شما باشد.

بنابراین اگر به دنبال محیطی آرام با طبیعتی بکر و دلچسب هستید، توصیه می کنیم به این منطقه ویلایی در تهران سری بزنید تا آب و هوای پاک و دلنشین این شهرک حال و هوایتان را عوض کند. شهرک ویلایی والفجر با موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، سال ها است اهالی تهران را به سوی خود جذب می کند، محیط سرسبز و هوای تمیز این منطقه به قدری روان انسان را درگیر می کند که محال است با کمی قدم زدن در کوچه باغ های شهرک، به فکر خرید یک قطعه زمین در این منطقه نیافتید!

شهرک والفجر یکی از مناطق ویلایی شهریار است که قدمت چندین ساله دارد. اگر اسناد و مدارک املاک این منطقه را بررسی کنید، به خوبی مشخص است که این شهرک در دوره های قبل از انقلاب تاسیس شده است حتی اگر به تاریخچه آن مراجعه کنید یا از قدیمی های شهرک بپرسید به شما می گویند که شهرک زمرد ویلا قدمتی بیش از 50 سال دارد، به طوری که نام آن در سال 1359 شمسی از زمرد ویلا به شهرک والفجر تغییر کرده است.

شهرک والفجر

شهرک والفجر کجاست؟

اکنون شاید بپرسید شهرک ویلایی و خوش آب و هوای والفجر دقیقا در کدام بخش از تهران قرار گرفته است؟ یا موقعیت جغرافیایی این شهرک کجاست؟ که در پاسخ به این سوالات باید بگوییم به طور دقیق این شهرک در 30 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته و از جمله مناطق شهرستان شهریار محسوب می شود

در معرفی موقعیت جغرافیایی شهرک والفجر باید بگوییم این شهرک در همسایگی شهرک ویلایی تیسفون می باشد؛ اما آب و هوای خوش و دلچسب آن از همسایگی با روستای کردزار سرچشمه می گیرد. از نظر موقعیت جغرافیایی شهرک ویلایی والفجر در منطقه شمالی تهران قرار دارد و این یعنی به اندازه کافی آب و هوای این شهرک دلچسب است؛ اما فراموش نکنید تنها در مناطق مختلف شهرستان شهریار می توانید از زیبایی های طبیعت سرسبز، کوچه ها و خیابان های درختی، باغ میوه های بزرگ و پهناور استفاده کنید و لذا با قرار گرفتن موقعیت مکانی این شهرک در منطقه شهریار قطعا شما می توانید از چنین امکاناتی بهره مند شوید.
در بررسی دسترسی های مکانی شهرک والفجر به سایر مناطق تهران باید بگوییم، فاصله این شهرک با منطقه تهران 30 کیلومتر است و این یعنی تنها بیست الی سی دقیقه با امکانات تهران فاصله دارید؛ اما اگر باز هم نگران امکانات رفاهی هستید باید بگوییم این شهرک در همسایگی بلوار امام حسین، جاده ساوه و اتوبان بوئین زهرا قرار گرفته که می تواند دسترسی شما را به مناطق مختلف کشور افزایش دهد.
همچنین از نظر دسترسی به امکانات رفاهی و خدماتی لازم است یادآوری کنیم که شهرک ویلایی والفجر در نزدیکی منطقه شهریار و ملارد می باشد. بنابراین شما می توانید در کمتر از چند دقیقه خود را به این شهرستان ها رسانده و از امکانات رفاهی و خدماتی آن ها استفاده کنید که البته خود شهرک نیز امکانات رفاهی خاصی را برای ساکنین فراهم آورده و شما می توانید از خدمات درمانی و رفاهی موجود در شهرک نیز بهره مند شوید.

شهرک والفجر

ویژگی های شهرک والفجر (زمردویلا)

اگر قصد خرید تفرجگاهی مناسب در خارج از شهر را دارید، بهتر است علاوه بر بررسی قیمت ها، حتما امکانات و ویژگی های منطقه ای که برای خرید مدنظر گرفته اید را بررسی کنید.
خرید باغ ویلا در لوکیشین خوش آب و هوا با مناظر بکر و طبیعتی دلچسب همواره مهم تر از متراژ ملک و قیمت منطقه است، چرا که شما برای تامین سلامت روح و روان خود قصد خرید باغ ویلا را دارید. بنابراین هر چه فضای محیط زیباتر و دلچسب تر باشد، قطعا نتیجه بهتری روی سلامت شما خواهد داشت.

شهرک ویلایی والفجر با آب و هوای دلچسب و کوچه باغ های درختی پهناور قطعا همان محیطی است که می تواند آخر هفته های دل انگیز شما را بسازد و اگر برای سکونت دائمی قصد خرید ملک در این شهرک را دارید که باید بگوییم شما انسان خوش سلیقه و خوش ذوقی هستید، چرا که این مکان همان نقطه ای است که می تواند شما را از استرس های زندگی شهری و حاشیه ها دور سازد و با حال و هوایی دلنشین روحیه شما را عوض کند.
اکنون وقت آن است که ویژگی های این شهرک ویلایی را بررسی کنیم تا شما هم اشتیاق خریداران باغ ویلا در شهرک والفجر را درک کنید.
⦁    دسترسی آسان به تمامی امکانات درمانی، خدماتی و رفاهی
همانطور که در معرفی موقعیت مکانی شهرک ویلایی والفجر اشاره کردیم، این شهرک در همسایگی مناطق شهریار و ملارد قرار گرفته و فاصله چندانی با تهران ندارد. همچنین با دسترسی به اتوبان های بزرگ کشور شما در کمتر از چند دقیقه می توانید به امکانات خدماتی، درمانی و رفاهی در مناطق مختلف دسترسی پیدا کنید. بنابراین به راحتی می توانید به امکانات رفاهی تهران و تمامی فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید شهرستان های شهریار و ملارد دسترسی داشته باشید.

شهرک والفجر

⦁ طبیعت بکر و زیبا
قدم زدن در کوچه باغ های سرسبز یا رانندگی در خیابان های درختی قطعا می تواند حال و هوای شما را عوض کند، به خصوص اگر بتوانید چهار فصل را در چنین لوکیشنی ببینید. شهرک ویلایی والفجر با موقعیت مکانی مناسبی که دارد، از طبیعت بکر شهرستان شهریار برخوردار بوده و مناظر زیبایی از طبیعت چهار فصل را برای شما به نمایش می گذارد.
⦁ بافت منطقه
این شهرک از بافت روستایی شهریار دور بوده و با توجه به آنکه اغلب املاک با قیمت های میلیاردی در این منطقه به فروش می رسند، مالکین اغلب باغ ویلاها از اقشار ثروتمند و سران مملکتی جامعه می باشند. بنابراین بافت منطقه از بافت بومی نشین کاملا مجزا می شود.
⦁ امنیت منطقه
امنیت منطقه توسط گیت های نگهبانی بیست و چهار ساعته کاملا تامین می شود که البته علاوه بر حضور گیت های نگهبانی سر هر کوچه، در هر منطقه گشت های نگهبانی نیز وجود دارند که در 24 ساعت شبانه روز در حال گشت زنی در کل منطقه می باشند.
⦁ وضعیت املاک
این شهرک دارای 683 قطعه است که عمده قطعات در متراژهای 1000، 1200 و 1500 متری عرضه می شوند. تمامی املاک دارای اسناد شش دانگ می باشند و خرید و فروش ها مطابق قوانین جامعه انجام می شوند. همچنین لازم به ذکر است که برخی املاک از جمله باغ ویلاها به دلیل قدمت قدیمی شهرک زمرد ویلا معماری جدیدی ندارند و ممکن است شما پس از خرید تمایل به بازسازی داشته باشید که با توجه به ارائه مجوزهای ساخت و ساز توسط شهرداری منطقه، می توانید به راحتی در این شهرک ساخت و ساز نیز داشته باشید.
⦁ انشعابات قانونی
همانطور که اشاره شد می توانید برای ساخت و ساز به راحتی از شهرداری مجوز بگیرید و با توجه به آنکه پس از ساخت می توانید نامه های پایان کار و پروانه های بهره برداری را از شهرداری و سازمان جهاد کشاورزی دریافت کنید، می توانیم این مژده را به شما بدهیم که تمامی انشعابات آب، برق و گاز در این شهرک با کنتورهای قانونی ارائه شده و در نتیجه هیچ مشکل قانونی در زمان ساخت و ساز نخواهید داشت.
⦁ معماری زیبا
این شهرک از همان ابتدای تاسیس محله ویلایی نشین بوده، به طوری که در همان آغاز نام شهرک زمرد ویلا را برای آن در نظر گرفتند؛ اما اگر شما هم در این شهرک قدم بزنید به خوبی متوجه معماری زیبای ساختمان ها و باغ ویلاها می شوید. تمامی باغ ویلاها در شهرک والفجر با بهره گیری از معماری های مدرن و لوکس طراحی شده اند و لذا این شهرک علاوه بر جلوه های طبیعی از بافت معماری زیبایی نیز برخوردار است.

شهرک والفجر

قیمت زمین در شهرک والفجر چگونه است؟

شاید تصور کنید قیمت زمین یا باغ ویلا در شهرک والفجر به دلیل ویلایی بودن آن بسیار بالا است و شما به هیچ وجه نمی توانید حتی قطعه زمین چند صد متری کوچکی در این منطقه داشته باشید؛ اما باید بگوییم قیمت زمین در شهرک والفجر عموما بر معیارهای مختلفی سنجیده می شود که اولین عامل متراژ و موقعیت مکانی زمین است ولی با این حال خرید زمین یا باغ ویلا در شهرک والفجر ساده تر و راحت تر از آنچه فکر می کنید، انجام می شود.
با وجود عوامل تاثیرگذار در قیمت زمین های شهرک ویلایی والفجر این منطقه یکی از مناطقی است که شما می توانید به راحتی با فروختن یک واحد آپارتمان در شهر تهران، صاحب باغ ویلای چند صد متری شوید، یعنی قیمت زمین در شهرک والفجر کمتر از قیمت ملک در شهر تهران است و شما به سادگی می توانید در این شهر صاحب املاک چند هزار متری شوید.

ارسال دیدگاه